SYNDROM SUCHÉHO OKA

V současné době stále častější onemocnění. Syndrom suchého oka může mít mnoho příčin. V zásadě je lze ale rozdělit na 2 příčiny:

  • snížení produkce slz tzv. Sjorenův syndrom, který může být spojován s různými autoimunitními chorobami
  • špatnou kvalitu slz, za níž ve většině případů může zánět víčkových okrajů, kdy dochází ke snížené produkci lipidové složky slzného filmu a tím zvýšenému odpařování slz. Paradoxně při špatné kvalitě tukové složky slzného filmu, může docházet ke zvýšenému slzení (epifora) a přesto je příčinou syndrom suchého oka.

Pokud je příčinou snížená produkce slz je nutné kapat frekventně umělé slzy ev. další přídavné dávky dle stavu očního povrchu.

Pokud je příčinou snížená kvalita slz je nutné začít s hygienou očních víček a ev. aplikace umělých slz s tukovou složkou slzného filmu.

Novodobá léčba tohoto onemocnění je aplikována kvantová molekulární resonance přístrojem Rexon eye.

Jak probíhá vyšetření?

Na začátku každého sezení budete usazeni do křesla, na zavřená oční víčka vám bude nasazena příjemná brýlová maska, do ruky dostanete tlačítko, kterým lze v případě potřeby přístroj ihned vypnout.


Po utažení brýlové masky a pohodlné usazení se přístroj zapne, teplo se střídá pravidelně po 30 sekundách na každém oku a personál vám pomůže nalézt optimální teplotu pro vaše víčka (kterou je možno během vyšetření regulovat dle potřeby). V žádném případě by neměla aplikace pálit, jde jen o příjemné teplo.


Zákrok trvá 20 minut. Při vyšetření u sebe nemějte žádná elektronická zařízení.


Po ošetření vašich očí se může na přechodnou dobu (v řádu několika minut) objevit rozmlžené vidění. Jde o vyplavení sekretu mazových žlázek. Je proto někdy třeba ještě po zákroku chvíli posedět v čekárně.


Těšíme se na vás a doufáme, že si ošetření suchého oka užijete.